facebook logo instagram logo

Materiały edukacyjne

Chcemy, aby nasze książki służyły nie tylko do czytania w domowym zaciszu. Naszym marzeniem jest, aby treści w nich zawarte były wykorzystywane jak najszerzej. W związku z tym postanowiliśmy tworzyć i udostępniać materiały edukacyjne np. scenariusze warsztatów dla nauczycielek i nauczycieli, bibliotekarek i bibliotekarzy, edukatorek i edukatrów oraz materiały aktywnościowe dla dzieci np. kolorowanki. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. Będzie nam miło, jeśli podzielicie się efektami na naszych social mediach Facebook, Instagram.

Świąteczna książeczka do rysowania

Ta książeczka do rysowania to 24 zabawne zadania rysunkowe, które umilą Wam czekanie na Święta.

W każdym zadaniu dzieciom towarzyszą bohaterowie z książki Dżungla Snów.

Podpowiedź: Używaj książeczki jak kalendarza adwentowego.

pobierz materiały

Dzienniczek snu dla twojego dziecka

Dzienniczek służy rejestrowaniu snu dziecka. Za pomocą różnych symboli notujesz w nim, o jakiej porze dziecko jest kładzione spać i ile czasu zasypia. Istnieje także możliwość zapisania tego, jak często dziecko budzi się w nocy i jak długo jest obudzone.

W dzienniczku znajduje się też dużo miejsca na twoje notatki dotyczące tego, co robiliście przed położeniem dziecka spać i jak przebiegło usypianie.

Więcej o Dżunglowym Dzienniczku Snów przeczytasz TUTAJ.

pobierz materiały

Jeśli twoje dziecko boi się ciemności

Ćwiczenia rysunkowe Marianny

PORADA: Najpierw przeczytaj dziecku na głos poniższy tekst

Marianna z Dżungli Snów trochę się boi ciemności. Wydaje się jej, że widzi najróżniejsze kształty, które wzbudzają w niej strach. To zupełnie normalne, ciemność bywa trochę przerażająca. Ale wiele z tego, co Marianna widzi w nocy, to w rzeczywistości zupełnie normalne rzeczy, które wcale nie są niebezpieczne. Poza tym noc ma w sobie magię ze względu na fantastyczne sny, które mogą nam się przyśnić – zupełnie same z siebie.

Pokaż, o czym chciałbyś śnić dziś w nocy. Najpierw spróbuj sobie przypomnieć jakiś naprawdę dobry sen, który ci się kiedyś przyśnił i który chciałbyś przeżyć jeszcze raz. Potem go narysuj, a kartkę powieś na swoim łóżkiem. Przed zaśnięciem będziesz mógł na nią patrzeć i myśleć o swoim wspaniałym śnie.

Następnego dnia być może przyjdzie ci do głowy jakiś inny sen, który też będziesz chciał narysować. Wtedy po prostu zrób to jeszcze raz: narysuj go i powieś w swoim pokoju 🙂 Użyj wyobraźni i myśl o tym, co naprawdę lubisz!

Możesz narysować swój sen na zwykłej kartce albo na wydrukowanej stronie z chmurką. Przygotowała ją dla ciebie Marianna, żebyś narysował w niej wspaniałe sny, które mają ci się przyśnić. Na niektórych chmurkach zobaczysz samą Mariannę, która pomoże ci w pracy.

pobierz materiały

Scenariusz warsztatów: „Jak radzić sobie ze złymi wiadomościami?

Warsztat o tym, jak radzić sobie ze złymi wiadomościami na podstawie książki Stało się coś złego autorstwa dr Dawn Huebner. Scenariusz opracowany przez Annę Olczyk-Grabowską.

Zobacz relację z warsztatów przeprowadzonych w Przystanku Twórczość w Warszawie. Więcej na naszym blogu >>KLIK<<

pobierz materiały

Kolorowanki

Ilustratorka książki Opowieści o tym, jak uratować planetę Cris Ramos specjalnie dla dzieci, którym podobają się ilustracje z tej publikacji, stworzyła kolorowanki do samodzielnego wydrukowania i pokolorowania.

pobierz materiały

Kolorowanki

Ilustratorka książki Jagna i ekowyzwania Agnieszka Bocheńska-Niemiec specjalnie dla dzieci, którym podobają się ilustracje z tej publikacji, stworzyła kolorowanki do samodzielnego wydrukowania i pokolorowania.

pobierz materiały

Układ pokarmowy – ćwiczenie

Z czego zbudowany jest układ pokarmowy człowieka? Wydrukuj ilustracje i uzupełnij nazwy poszczególnych części układu pokarmowego. Możesz wspomóc się książką Co w brzuchu burczy, z której pochodzi to ćwiczenie.

pobierz materiały