facebook logo instagram logo
powrót

Warsztaty dla dzieci

Przystanek Twórczość zaprasza

W sobotę 5 marca odbyły się organizowane przez Przystanek Twórczość i ToTamto warsztaty dla dzieci Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami? Spotkanie inspirowane było książką Stało się coś złego Dawn Huebner. Zajęcia poprowadziła Anna Olczyk-Grabowska – trenerka umiejętności psychologicznych, pedagożka, cetryfikowana trenerka FamilyLab Polska, prezeska Fundacji Przystanek Twórczość.

Podczas warsztatów uczestnicy skupili się na radzeniu sobie z przykrymi informacjami i trudnymi wydarzeniami. Dzieci i dorośli rozmawiali o ich przeżyciach, emocjach; wspólnie ćwiczyli sposoby radzenia sobie ze stresem i wracaniem do równowagi.

W ostatnią sobotę odbył się warsztat inspirowany książką Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami. Było to bardzo poruszające spotkanie, w którym wzięły udział rodziny z Polski i Ukrainy. Rozmawialiśmy o tym jak czujemy się w obecnej sytuacji, kiedy wokół jest wiele złych wiadomości dotyczących wydarzeń na Ukrainie. Dzieci również podzieliły się tym co powoduje w nich lęk i strach. Było również miejsce na wymię strategii, które pozwalają wyciszyć umysł w stanie alarmu oraz ćwiczenia z uważności pomagające przekierować myśli i zrelaksować ciało. Było miejsce na przytulasy i bliskie relacje, to co teraz najlepiej pomaga czuć spokój i bezpieczeństwo. Rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić, by nie czuć bezsilności i symbolicznie wyraziliśmy naszą solidarność z Ukrainą robiąc z wstążek flagi oraz ręcznie robione zabawki dla dzieci do punktów recepcyjnych – mówi Anna Olczyk-Grabowska.

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się:

🌺Jak działa nasz mózg w stanie „najwyższej gotowości”?

🌺Z kim mogę podzielić się moimi przeżyciami i emocjami Kto może mi pomóc?

🌺Co mi pomoże wrócić do równowagi i uspokoić umysł?

🌺Jak radzić sobie z nękającymi myślami i obrazami, które widzimy w telewizji i Internecie?

🌺Jak można radzić sobie z napięciem, lękiem i stresem?

Wszystkim dzieciom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział w warsztatach Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami – cieszymy się, że byliście z nami! Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.