instagram logo instagram logo
powrót
Jagna i ekowyzwania

Wiek: 9–12 lat
Autorka: Ewa Nowak
Autorka ilustracji: Agnieszka Bocheńska-Niemiec
Data premiery: 27.04.2022 r.
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176
Format: 160×220 mm
ISBN: 978-83-8143-925-1
Cena: 39,99 zł

nowość
kup książkę

BĄDŹ EKO, A ZAJDZIESZ DALEKO!

Jestem Jagna, mam 10 lat, moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Fredek, który swoje już przeżył.

W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie.

Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał – chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa.

 

Dzieci, które wiedzą, czego chcą, bywają utrapieniem dla rodziców, ale mogą być ratunkiem dla świata. Mam nadzieję, że ta historia gdzieś się wydarzyła. Brawo Jagna!
– Krystian Hanke, autor projektu „Tatowanie”, dziennikarz Radia 357

W sprawie zmian klimatu można, jak mówią dorośli, panikować albo, jak to robi dziesięcioletnia Jagna, brawurowo działać. Podejmij razem z nią wyzwanie i pomóż zmęczonej nadmiarem Ziemi odetchnąć. Przy okazji czeka Cię wyśmienita przygoda.
– Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna

Dawno nie czytałam tak fajnej książki! Mimo że w tytule są ekowyzwania, to zapewniam Was, że nie tylko o ekologię w niej chodzi… a o wiele więcej! Ale tego, co dobrego można zrobić, a czego nie robić dla naszej Planety – też się dowiecie. No i mój ulubiony cytat: „To głupie, że imiona są jak toalety: jedne tylko dla dziewczynek, drugie tylko dla chłopców”.
– Areta Szpura, aktywistka ekologiczna, propagatorka ruchu less waste

 

Patronat medialny: