facebook logo instagram logo
powrót
Jagna i ekowyzwania

Premiera: 27.04.2022 r.
Wiek: 9+
Autorka: Ewa Nowak
Autorka ilustracji: Agnieszka Bocheńska-Niemiec
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176
Format: 160×220 mm
ISBN: 978-83-8143-925-1
Cena: 39,99 zł

kup książkę

BĄDŹ EKO, A ZAJDZIESZ DALEKO!

Jestem Jagna, mam 10 lat, moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Fredek, który swoje już przeżył.

W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie.

Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał – chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa.

Książka zdobyła nagrodę w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku
w kategorii KSIĄŻKI DLA DZIECI W WIEKU 8–17 LAT.

 

Dzieci, które wiedzą, czego chcą, bywają utrapieniem dla rodziców, ale mogą być ratunkiem dla świata. Mam nadzieję, że ta historia gdzieś się wydarzyła. Brawo Jagna!
– Krystian Hanke, autor projektu „Tatowanie”, dziennikarz Radia 357

W sprawie zmian klimatu można, jak mówią dorośli, panikować albo, jak to robi dziesięcioletnia Jagna, brawurowo działać. Podejmij razem z nią wyzwanie i pomóż zmęczonej nadmiarem Ziemi odetchnąć. Przy okazji czeka Cię wyśmienita przygoda.
– Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna

Dawno nie czytałam tak fajnej książki! Mimo że w tytule są ekowyzwania, to zapewniam Was, że nie tylko o ekologię w niej chodzi… a o wiele więcej! Ale tego, co dobrego można zrobić, a czego nie robić dla naszej Planety – też się dowiecie. No i mój ulubiony cytat: „To głupie, że imiona są jak toalety: jedne tylko dla dziewczynek, drugie tylko dla chłopców”.
– Areta Szpura, aktywistka ekologiczna, propagatorka ruchu less waste

 

Patronat medialny: