facebook logo instagram logo
powrót
Opowieści o tym, jak uratować planetę

Premiera: 23.03.2022 r.
Wiek: 6+
Autorzy: Anna Casalas, Paolo Ferri
Autor ilustracji: Cris Ramos
Tłumaczenie: Katarzyna Kozioł Galvis
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104
Format: 227×214 mm
ISBN: 978-83-8143-951-0
Cena: 49,99 zł

kategoria wiekowa 6-8
kup książkę

DBAMY O TO, CO KOCHAMY, A NATURA POTRZEBUJE NASZEJ MIŁOŚCI

Ta przepięknie ilustrowana książka przedstawia sześć emocjonalnych historii, których bohaterami są przyroda, zwierzęta i dzieci.

Książka porusza główne problemy, którymi zagrożona jest nasza planeta. Pełne odwagi i nadziei opowieści przekazują najmłodszym, jak ważna jest troska o środowisko i naturę.

Dzieci są coraz bardziej świadome kwestii ekologicznych. Warto więc, by poznały swoją rolę jako obywateli, którzy będą decydowali o przyszłości naszego ekosystemu. Ta książka pomoże im zrozumieć świat, by mogli go zmieniać.

Językiem opowieści książka przekazuje szereg wartości: szacunek dla środowiska, miłość do przyrody i planety, praca zespołowa czy chęć robienia rzeczy lepiej.

Każdej historii towarzyszą dodatkowe informacje i refleksje, między innymi: krótkie wyjaśnienie problemu, pomysły na jego rozwiązanie oraz prezentacja działań, które są już podejmowane.

Zachęcamy do odsłuchania dwóch opowiadań czytanych przez Wojciecha Żołądkowicza – „List w butelce. Opowieść o morzu plastiku” oraz „Pszczółka Bzyczka i tęczowy pyłek. Opowieść o wymieraniu gatunków”.

 

Patronat medialny: