facebook logo instagram logo
powrót

Prezentownik 2022

Najciekawsze książki pod choinkę

Już niedługo staniemy przed trudnym wyborem prezentów gwiazdkowych. Przy zmieniających się trendach, gustach i nadmiarze, warto sięgnąć po prezent uniwersalny, czyli książkę. To dobry pomysł nie tylko na podarunek dla dorosłych, ale również dla dzieci w każdym wieku. Oczywiście najfajniej byłoby trafić w gust małego czytelnika, jednak nawet jeśli nie do końca nam się to uda, to można założyć, że książka z innej tematyki, może poszerzyć horyzonty lub wskazać nową drogę.

Z przyjemnością prezentujemy najciekawsze tytuły idealne na świąteczny prezent.

Historie z przesłaniem

Oto zestaw książek, które nadają się do samodzielnego czytania, choć jeszcze bardziej do wspólnego czytania z rodzicami. Każda książka to zbiór opowieści zebranych wokół konkretnego tematu. Dla dzieci, które potrzebują umocnić wiarę w siebie lub nauczyć się rozpoznawać emocje polecamy książki hiszpańskich autorów z przepięknymi ilustracjami, czyli Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie oraz Opowieści pełne emocji. Dla dzieci, które lubią śledzić losy swoich ulubionych bohaterów, którzy akurat w tym przypadku dbają o środowisko i ekologię, mamy przepiękną książę Opowieści o tym, jak uratować planetę. Zaś dla tych, którzy lubią dużo wiedzieć warto podrzucić publikację Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą.

Dla młodych naukowców

Pozostając w temacie nauki poprzez zabawę, wszystkim trochę młodszym i ciut starszym naukowcom polecamy wyjątkową publikację, czyli książkę aktywnościową (activity book) pod tytułem Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało. Zaś dla wnikliwych i trochę starszych mamy niesamowity przewodnik po przewodzie pokarmowym człowieka od ust po sam koniec, czyli Co w brzuchu burczy, czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenie w paliwo i kupę. Także Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą to skarbnica wiedzy na temat błękitnego żywiołu. Zaś trochę z przymrużeniem oka możemy potraktować leksykon pierdów, czyli bestsellorwą Książkę o bąkach.

Dla ekoaktywistów

Jeśli zaś masz pewność, że dzieciom nie jest obojętna przyroda, dbanie o środowisko czy los zwierząt, z pewnością zainteresują je Opowieści o tym, jak uratować planetę – 6 ekologicznych historii dla najmłodszych. Tym starszym polecamy historię przebojowej i rezolutnej dziewczynki, której nie są obojętne losy nie tylko środowiska, ale i świata – książka bestsellerowej autorki Ewy Nowak Jagna i ekowyzwania to przezabawna opowieść, od której dzieciaki nie będą mogły się oderwać. Nie możemy oczywiście zapomnieć o naszych chlupiących historiach, które bawią i uczą, czyli książce Woda autorstwa Susanne Orosz.

Dla wrażliwców

Jak wiadomo niestety i dzieci już zmagają się ze swoimi problemami, strachami i lękami. Dla nich mamy oczywiście nasze wspaniałe historie Opowieści pełne emocji i Opowieści o tym, jak uwierzyć w siebie. Dla tych, którzy potrzebują przepracować trudniejsze tematy – dwie publikacje amerykańskiej psycholożki dr Dawn Huebner – Stało się coś złego oraz Przechytrzyć zmartwienia. Książki, które oprócz teorii przedstawionej w bardzo przystępny sposób zawierają mnóstwo praktycznych ćwiczeń, które pomogą dzieciom przyswoić wiedzę. Najmłodszym, którzy mają problemy z zasypianiem, warto sprawić książkę do wspólnego czytania, a właściwie do czytania przez rodziców, czyli Dżunglę snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych.

Dla nastolatków

Nie zapominamy też o trochę starszych dzieciach, które zaczynają wchodzić w okres dojrzewania, a nawet nastolatków, którym wszelkie zagadnienia z tym najważniejszym okresem w życiu spędzają sen z powiek. Dziewczyńskie sprawy i Chłopackie sprawy to znakomite przewodniki po dojrzewaniu napisane przez norweskie lekarki, które dość, że znają się na rzeczy, to na dodatek nie znają tematów tabu.

Dla Ciebie

Jeśli twoje dziecko co wieczór prosi Cię o powiedzenie bajki, a ty co wieczór obawiasz się tej prośby, bo nie jest to twoja najmocniejsza strona, koniecznie zajrzyj do książki Jak opowiadać historie dzieciom. To poradnik stworzony z myślą o tych, którzy muszą opowiadać, nie tylko bajki, ale też przeróżne historie. Dzięki tej książce poznasz zasady tak zwanego storytellingu, który po przeczytaniu tej książki, nie będzie miał dla Ciebie żadnych tajemnic. Zrób sobie więc prezent lub napisz list do Mikołaja😊

Oczywiście zachęcamy też do samodzielnych poszukiwań nie tylko wśród publikacji ToTamto, ale także wśród książek Czarnej Owcy.

Czy któraś z książek znajdzie się pod waszą choinką?