facebook logo instagram logo
powrót
Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu

Premiera: 18.05.2022 r.
Wiek: 9+
Autorki: Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl
Autorka ilustracji: Magnhild Winsnes
Tłumaczenie: Karolina Drozdowska, Małgorzata Rost
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272
Format: 170×240 mm

kup książkę

Wszystko, co chcesz wiedzieć o ciele, tożsamości i seksie

To się dzieje! Twoje życie wywraca się do góry nogami. Ciało się zmienia, hormony przejmują kontrolę, a mózg przechodzi pewien rodzaj reorganizacji. Ten proces nazywa się dojrzewaniem i jest to najbardziej dramatyczna przemiana, jakiej kiedykolwiek doświadczysz… ale również najbardziej normalna rzecz na świecie.

Kiedy urośnie mi broda? Czy mój penis jest normalny? Jak być szczęśliwym, gdy ma się złamane serce? Odpowiedzi na takie pytania nie powinno się szukać w internecie. Dlatego na pomoc przychodzą norweskie lekarki – Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl – które stworzyły ten przewodnik, aby dać chłopcom rzetelne odpowiedzi i pomóc im w osiągnięciu dojrzałości i dorosłości.

Autorki ułatwiają nowemu pokoleniu dokonywanie świadomych wyborów dotyczących ich ciała i dobrostanu seksualnego i robią to w inteligentny, zabawny, kompetentny i przejrzysty sposób. To książka marzeń dla młodych ludzi. Ponieważ zaś niektórzy chłopcy wchodzą w okres dojrzewania wcześniej, a inni później, jest odpowiednia dla przedziału wiekowego od 10 do 18 lat.

Poprzednia publikacja autorek – Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu – jest bestsellerem w Polsce i na rynku międzynarodowym.

Książka zdobyła nagrodę w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku
w kategorii KSIĄŻKI DLA DZIECI W WIEKU 8–17 LAT.

 

Patronat medialny: