facebook logo instagram logo
powrót

ToTamto pod choinkę

Prezentownik 2023

Nie da się ukryć, że znów nadchodzi ten najbardziej magiczny czas w roku. Święta, które chcielibyśmy, żeby były spokojne, radosne, pełne dobrego czasu i odpoczynku. Takich właśnie Wam życzymy!

Przy okazji zachęcamy do spędzenia wolnego czasu z książką oraz do obdarowania książkami najbliższych i tych starszych, i tych młodszych… a dla tych drugich mamy nawet kilka propozycji.

Przede wszystkim polecamy przepiękną, idealną do wspólnego czytania (czy może być coś lepszego w święta, niż wspólne czytanie książek? – Oprócz serniczka, oczywiście! 😉) serię Opowieści dla dzieci. To seria trzech książek, każda zawiera 35 historii, które pomogą dzieciom uwierzyć w siebie, pokażą jak być szczęśliwymi lub odważnymi. Książki napisane przez duet hiszpańskich popularnych pisarzy Álexa Rovirę i Francesca Mirallesa. Każda publikacja zilustrowana została przez innego rysownika, co nadaje im indywidualnego charakteru.

Dla młodych odkrywców polecamy przepiękną historię o chłopcu, który dzięki swojej ekscentrycznej ciotce zaczyna poznawać… astronomię. Dowiaduje się, co kryje nocne niebo, co i kiedy odkryli słynni astronomowie, a także na czym polegają prawa fizyki. To książka, od której naprawdę nie można się oderwać, nie tylko dzięki historii, ale też urzekającym magicznym ilustracjom. Sięgnijcie koniecznie po Co nam mówi niebo.

Dla tych, którzy wolą sprawdzić, co kryje ludzkie ciało zapraszamy na wycieczkę po muzeum, najdziwniejszym muzeum, jakie kiedykolwiek uda się wam odwiedzić. Sprawdźcie tę przezabawną, mądrą, pełną ciekawostek i niezwykle przyciągających ilustracji książkę Muzeum dziwacznych pozostałości w ciele.

Pozostając w temacie ludzkiego ciała nie możemy zapomnieć o niezwykle mądrej i ważnej książce obrazkowej Ciała są super. Ten ciałopozytywny picture book dla najmłodszych czytelników jest celebracją ludzkiego ciała. Pokazuje różne odcienie skóry, kształty ciała, rodzaje włosów, a nawet sposoby poruszania się czy blizny. To ciałopozytywny hymn, którym warto podzielić się z dziećmi, aby zaszczepić w nich pozytywną postawę wobec własnego ciała i pewność siebie oraz szacunek i tolerancję do ciał innych ludzi.

Najmłodszym polecamy również serię książek o kilkuletnim Marcinie, który pomoże małym czytelnikom i ich rodzicom rozwiązywać codzienne problemy. Marcin interesuje się wszystkim, co go otacza, i zadaje mnóstwo pytań. 

Dla spragnionych wiedzy mamy zabawną i fascynującą książkę dla dzieci, które kochają fakty i statystyki. Nauka, technologia, zwierzęta, sport, ludzkie ciało, środowisko – wszystko można opisać za pomocą liczb – Szokujące liczby!

Wszystkim dziewczynom, nie tylko tym, które mają 12 lat, polecamy poruszającą powieść graficzną o przyjaźni, zakochiwaniu się po raz pierwszy i zastanawianiu się, co jest fajne, gdy masz 12 lat! Z ręką na sercu to przeurocza, przezabawna, mądra dziewczyńska historia dla wszystkich!

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji to zapraszamy do zajrzenia do prezentownika z poprzedniego roku oraz samodzielnych poszukiwań lektur w naszym katalogu książek.

Zaczytanych świąt!