facebook logo instagram logo
powrót

Fot. arch. pryw.

Cris Ramos

Q&A z Cris Ramos. Cris powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Jestem wielką pasjonatką przyrody i świata zwierząt, kocham je wszystkie! Jednak zawsze fascynowały mnie wilki. Ich stadne życie w lesie zawsze wydawało mi się takie dzikie i interesujące. Ponieważ nie mogę mieć wilka w domu… mam trzy psy: wszystkie są całkiem wilcze!

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

Zawsze byłam miłośniczką książek. Spędzałam cały swój wolny czas z książkami lub gubiąc się w bibliotece! Kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam historie o Pippi Pończoszance Astrid Lindgren, ale też książkę Biały kieł Jacka Londona. Zawsze nieco buntownicze ale zabawne postacie.

  • Kiedy byłaś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Zawsze chciałam być artystką i pisarką. Pisanie książek dla dzieci to moje wielkie marzenie! Chciałam też zostać weterynarką, ale naprawdę lepiej malowałam i rysowałam Na swoich ilustracjach zwykle uwzględniałam zwierzęta i naturę, więc myślę, że ostatecznie wszystko co kochasz zawiera się w twojej pracy.

  • Czego się bałaś w dzieciństwie?

Nigdy nie byłam przestraszoną dziewczyną, raczej kimś żądnym przygód! Po prostu nie lubiłam całkowitej ciemności, wiec zawsze miałam pod ręką swoją harcerską latarkę. Właściwie, kiedy coś mi się nie podobało lub mnie przerażało, szukałam rozwiązania, aby poczuć się lepiej i żeby wszystkie obawy zniknęły.

 

Więcej o Cris Ramos

Ilustratorka i pedagożka społeczna. Mieszka w Madrycie. Po wyjątkowym kilkuletnim doświadczeniu jako wychowawczyni dzieci i młodzieży, zajęła się tworzeniem treści edukacyjnych i ilustracji do książek.

 

Zilustrowała książkę: