facebook logo instagram logo
powrót

Fot. arch. pryw.

Paolo Ferri

Q&A z Paolo Ferrim. Paolo powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Kocham koty, wszystkie: od małych domowych po duże kotowate, które żyją na afrykańskiej sawannie. Koty są takie mądre, skryte, eleganckie i niezależne, a jednocześnie potrafią tworzyć piękne więzi z ludźmi! Niestety jestem lekko uczulony na ich sierść, więc muszę ograniczać kontakt z nimi.

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

20 000 mil podwodnej żeglugi. Zapewne sporą część dzieciństwa spędziłem próbując zbudować miniaturowa reprodukcję łodzi podwodnej Nautilus, która nieuchronnie utonęła w rzece niedaleko mojego domu 😊

  • Kiedy byłeś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Oczywiście inżynierem marynarki potrafiącego zbudować prawdziwego Nautiliusa. Nie udało mi się tego zrobić, ale jako inżynier na polu zrównoważonej energii buduję rzeczy, a teraz piszę jeszcze opowieści, co wcale nie jest takie złe.

  • Czego się bałeś w dzieciństwie?

O, człowieku, dentysty. I aparat, który musiałem nosić przez wiele lat (okej, moja mama mówi, że przez ROK, ale wydaje się, że to trwało wieczność!).

 

Więcej o Paolo Ferrim

Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem. Specjalizuje się w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i oszczędzania energii. Zachęcony przez nienasyconą ciekawość swoich dzieci, zaczął opowiadać o wyzwaniach z zakresu ochrony środowiska. Dzięki temu powstały historie takie jak w książce Opowieści o tym, jak uratować planetę, której jest współautorem.

 

Jest autorem książki: