facebook logo instagram logo
powrót

Fot. © Lisa Bunker

Dr Dawn Huebner

Q&A z Dawn Huebner. Dawn powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Delfiny. Są to masywne zwierzęta, a ich pyszczki są głupkowane, ale uwielbiam ich ciekawość i sposób, w jaki poruszają się w wodzie i skaczą ku niebu, pełne gracji i swobody.

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

Harold i fioletowa kredka. Harold przeżywa różne przygody i rozwiązuje różne problem używając jedynie wyobraźni i fioletowej kredki. Miałam trudne dzieciństwo, więc pocieszającym było widzieć małe dziecko, które w tak twórczy sposób radzi sobie w swoim czasem przerażającym świecie.

  • Kiedy byłaś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Wraz z przyjaciółką miałyśmy skomplikowany plan prowadzenia sierocińca. Dla mnie chodziło o przytulanie niemowląt i zabawę z maluchami.

  • Czego się bałaś w dzieciństwie?

Pierwszą rzeczą, której się bałam, był tygrys na plakacie cyrkowym, który wisiał w moim pokoju. Byłam przekonana, że w nocy ożyje i mnie zje. Jednak najbardziej uporczywie trzymał mnie lęk dotyczący rozmów z osobami, których nie znałam dobrze.

 

Więcej o Dawn Huebner

Jest psycholożką kliniczną specjalizującą się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców.

Jej wielokrotnie nagradzane poradniki sprzedały się w prawie milionowym nakładzie na całym świecie i pomogły wielu dzieciom w prowadzaniu szczęśliwszego i zdrowszego życia.

Dr Huebner często udziela wywiadów w mediach, a jej wykład na platformie TEDx o mierzeniu się ze strachem i pokonywaniu go uplasowało się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wystąpień.

Mieszka i pracuje w Exeter w Stanach Zjednoczonych.

 

Jest autorką książek: