facebook logo instagram logo
powrót

Warsztat ciałopozytywny

Wokół książki „Ciała są super”

Podczas Targów Książki i Mediów VIVELO 2023, które odbyły się w majowy weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie miał miejsce warsztat zainspirowany naszym ciałopozytywnym picture bookiem autorstwa Tyler Feder Ciała są super.

Warsztat poprowadziła coachyni i edukatorka ciałoakceptacji Ola Kisiel, którą znajdziecie między innymi na Instagramie @kisielle.

Generalnym przesłaniem warsztatu był komunikat, że ludzie mają różne ciała, przez to też różne możliwości, i że to właśnie jest super. Dzieci (a także dorośli) mogły zastanowić się i opowiedzieć o tym, co tak naprawdę lubią robić: jeździć na rowerze, rysować, tańczyć czy kręcić hula-hoop i że potrafią to wszystko dzięki swoim ciałom, które są super!

Po rozmowie i części teoretycznej uczestnicy otrzymali kolorowanki przygotowane na bazie ilustracji z książki, na których mogli pokolorować części ciała, które umożliwają im robienie tego, co najbardziej lubią robić. Starsze dzieci i dorośli także z chęcią opowiadali o tym, co mogą robić, dzięki swoim ciałom.

Bardzo się cieszymy, że wszyscy tak aktywnie wzięli udział w warsztacie i dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że jesteśmy wdzięczni za nasze ciała, bo wszystkie ciała są super!

Fot. M. Jankowska / Wyd. Czarna Owca

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!