facebook logo instagram logo
powrót

Targi książki w Bolonii

Relacja i podsumowanie

ToTamto z wizytą na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii!

W tym roku ponownie wzięliśmy udział w Targach Książki Dziecięcej w Bolonii (BCBF). To najważniejsze i największe wydarzenie w branży wydawniczej dla dzieci. W tym roku była to wyjątkowa, 60. edycja targów.

Targi odbyły się w dniach 6–9 marca i zgromadziły ponad 1450 wystawców z 90 krajów i niemal 30 000 zwiedzających. Gościem honorowym tegorocznej edycji była Grecja. Centrum praw gościło ponad 150 wydawców, agentów i skautów reprezentujących książki branżowe.

Nie zabrakło wydarzeń towarzyszących, były to m.in. wystawa prezentująca wybór prac ukraińskich artystów poświęcona bohaterstwu i odporności mieszkańców w obliczu wojny. Setną rocznicę urodzin pisarza Italo Calvino uczczono wystawą ilustracji przygotowaną przez jego włoskiego wydawcę Mondadori. Nie zabrakło także gali wręczenia nagród m.in. dla najlepszych wydawców i ilustratorów. W tym miejscu musimy się pochwalić, że nasza autorka Nora Dasnes z Norwegii i jej wspaniała powieść graficzna Z ręką na sercu była nominowana do PREMIO STREGA PRIZE, autorce oczywiście jeszcze raz serdecznie gratulujemy i wraz z nią niezmiernie cieszymy się z takiego wyróżnienia.

Targi jak zwykle nie zawiodły, organizacja jak zwykle na najwyższym poziomie, luźna atmosfera, spotkania przepełnione pozytywnymi wibracjami. To niezmiernie miłe móc porozmawiać z przedstawicielami branży, autorami, wydawcami, agentami i skautami z całego świata. I nie możemy zapomnieć, że targi w Bolonii zawsze witają nas słoneczną ciepłą pogodą, pyszną kawą i włoską atmosferą😉.