facebook logo instagram logo
powrót

Wyjątkowy poradnik

Stało się coś złego

Jeszcze nie ochłonęliśmy po premierze pierwszej książki imprintu ToTamto, a już z radością przedstawiamy kolejny tytuł – Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami autorstwa dr Dawn Huebner.

Dzieci, podobnie jak dorośli, mają swoje zmartwienia. Czasem mimowolnie docierają do nich złe wiadomości, które starają się zrozumieć na swój sposób. Zdarza się jednak, że nie ze wszystkim mogą sobie poradzić same.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po książkę Stało się coś złego. To poradnik zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dzięki któremu dowiedzą się:

  • Jakich słów użyć, rozmawiając o dotkliwych doświadczeniach?
  • Jak pomóc dzieciom zrozumieć trudny przekaz?
  • Jak wesprzeć je w zrozumieniu swoich obaw i zmartwień?

Niniejsza książka wspomoże rodziców, opiekunów i nauczycieli w prowadzeniu rozmów o ludzkich tragediach, poważnych światowych wydarzeniach czy zagrożeniach środowiska. Stało się coś złego pozwoli przejąć kontrolę nad tym, o których wydarzeniach należy rozmawiać i ile informacji przekazywać dziecku.

Przede wszystkim jednak publikacja ta nauczy dzieci radzenia sobie z zamartwianiem się, strachem, lękami czy smutkiem; pomoże również zachować poczucie bezpieczeństwa, optymizmu i siły.

Oprócz zagadnień teoretycznych, książka zawiera też mnóstwo praktycznych ćwiczeń i porad, które dzieci będę mogły samodzielnie stosować w swoim życiu.

Dr Dawn Huebner jest psycholożką z wieloletnim doświadczeniem, specjalizującą się w psychologii dzieci i młodzieży, a także autorką wielu książek, m.in. wydanej w 2021 roku – Przechytrzyć zmartwienia. Jak radzić sobie z lękami.