facebook logo instagram logo
powrót

Komiks dla dziewczyn

Przyjaźń, relacje, zakochanie... gdy ma się 12 lat

Z niezmierną przyjemnością prezentujemy pierwszą powieść graficzną w naszej ofercie. Komiks dla dziewczyn o tematyce LGBT+.

Z ręką na sercu autorstwa Nory Dåsnes to historia siódmoklasistek, których życie zmienia się po wakacjach. Gdy wracają do szkoły okazuje się, że nic nie jest takie samo jak w poprzednim roku szkolnym.

Linnéa ma teraz chłopaka (a przecież miłość jest głupia!), Bao nadal chce się bawić w lesie i walczyć z chłopakami o leśną bazę, a Tuva… Tuva czuje się rozdarta, bo nie wie, po której stronie się opowiedzieć.

Na dodatek ma mnóstwo swoich problemów: okazuje się, że ubrania, które ma w szafie są niemodne (czyżby?), dziewczyny w klasie podzieliły się na frakcje (czy podziały nie są głupie?), niektóre z koleżanek zaczęły się malować (czy ja też muszę?), na dodatek do szkolnej orkiestry dołączyła nowa dziewczyna – Mariam, z którą Tuva bardzo dobrze się czuje, słuchają takiej samej muzyki i mają wiele wspólnego, co wygląda na oznaki… zakochania (tylko, czy można zakochać się w dziewczynie?).

Bohaterki muszą zmierzyć się ze swoimi nastoletnimi problemami (czy przez czas wakacji zmieniłyśmy się z dzieci w nastolatki?) i odnaleźć się w nowej nastoletniej rzeczywistości.

Z ręką na sercu to wspaniała, ciepła opowieść, którą Nora Dåsnes napisała i zilustrowała na podstawie własnych szkolno-nastoletnich doświadczeń. Dlatego też może każda strona tej powieści jest tak prawdziwa. To książka, której nie da się odłożyć w trakcie czytania, a po zakończeniu ma się ochotę ciągle do niej wracać.