facebook logo instagram logo
powrót

Jak towarzyszyć córce w okresie dojrzewania?

Marcin Perfuński rozmawia z Krystianem Hanke

Marcin Perfuński (SuperTATA) rozmawia z Krystianem Hanke (Projekt Tatowanie) o tym, jak wspierać córki w niełatwym okresie dojrzewania. Zainspirowani powieścią graficzną Z ręką na sercu wymieniają się spostrzeżeniami z lektury i własnymi doświadczeniami ze swoimi córkami.

Grafika autorstwa M. Perfuńskiego

Opis odcinka podcastu Marcina Perfuńskiego:

Wyobraź sobie taką sytuację. Masz 12 lat i wracasz do szkoły po wakacjach. Liczysz na to, że spotkasz swoich przyjaciół i znowu będziecie robić bazę w lesie.

Okazuje się jednak, że przez te dwa miesiące wiele się zmieniło. Jedna z przyjaciółek ma chłopaka, druga uważa zakochiwanie się za głupotę, a przez to paczka znajomych się rozpada i o budowaniu bazy w lesie można zapomnieć.

To los, który spotkał Tuvę – bohaterkę powieści graficznej zatytułowanej „Z ręką na sercu”. Jej autorka, Nora Dåsnes, pokazuje w niej różne oblicza dorastania, które charakteryzują nastoletni wiek. A ponieważ publikacja ma formę pamiętnika, mamy szansę poznać rozterki, jakie często rozdzierają młodych od środka, choć nieczęsto młodzi mówią o nich nam, dorosłym.

Razem z Krystianem Hanke z Projektu Tatowanie postanowiliśmy spojrzeć na tę publikację ojcowskimi oczami, a swoimi refleksjami podzieliliśmy się na webinarze, który zorganizowało Wydawnictwa ToTamto, wydawca książki Z ręką na sercu. Do jego odsłuchania zapraszamy!

Podcastu posłuchasz tutaj:
👉 Spotify: ⁠https://cutt.ly/OwyVlc69
👉 Google: ⁠https://cutt.ly/AwyVzSj2
👉 Anchor: ⁠https://cutt.ly/OwyVxh0V
👉 YouTube: https://cutt.ly/dwyV4s35

Zapraszamy!