facebook logo instagram logo
powrót

Fot. © Ben McLeod

Belle Wuthrich

Q&A z Belle Wuthrich. Belle powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Koty! Zwłaszcza mój słodki, już starszy, ale nadal bardzo psotny kot bengalski Louie.

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

Trudny wybór! Powiedziałabym jednak, że The Stinky Cheese Man and Other Fairly Stupid Tales, której autorem jest Jon Scieszka, i którą zilustrował Lane Smith. Historie są zabawne a ja zawsze uwielbiałam zwariowaną i wyjątkową sztukę Lane’a Smitha.

  • Kiedy byłaś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Zawsze chciałam być ilustratorką. Miałam szczęście, bo dorastałam w domu, gdzie sztuka była bardzo ważna. Moja mama jest artystką, a tata pracuje w drewnie. Posiadanie rodziców artystów sprawiło, że uwierzyłam w to, że sama mogę odnieść sukces jako artystka. I na szczęście moje marzenie się spełniło.

  • Czego się bałaś w dzieciństwie?

Bałam się pijawek. Nigdy ich nie spotkałam, ale poznałam za sprawą filmu Stand By Me, gdzie dzieciaki idą popływać i wychodzą całe pokryte pijawkami. Byłam bardzo przerażona i przez wiele lat obawiałam się, że mój brat jakoś zdobędzie pijawkę i położy ją w moim łóżku. Często więc sprawdzałam, czy nie ma ich pod prześcieradłem (na szczęście nigdy nie spotkałam pijawek i trzymam kciuki za to, żeby taki dzień nie nadszedł).

 

Więcej o Belle Wuthrich

Ilustratorka i projektanta specjalizująca się w książkach dla młodych czytelników. Mieszka w Vancouver w Kanadzie. Dzięki niej światło dzienne ujrzało kilkanaście książek dla dzieci, wiele z nich zostało nagrodzonych i opublikowanych w wielu krajach.

 

Zilustrowała książkę: