facebook logo instagram logo
powrót

Zapowiedzi wydawnicze

Co przygotowaliśmy dla Was na 2024 rok

Z radością wkraczamy w kolejny rok działalności ToTamto imprintu Wydawnictwa Czarna Owca z książkami dla dzieci. Z jeszcze większą radością prezentujemy katalog nowości wydawniczych na rok 2024.


Przygotowaliśmy czternaście tytułów dla trzech grup wiekowych, wśród których znajdują się publikacje z wielu różnych gatunków. Oprócz edukacyjnych książek non fiction mamy w planach powieść graficzną, książki obrazkowe, a także opowieści narracyjne.


Na szczególną uwagę zasługuje bestseller „New York Timesa”, wyjątkowo uroczy picture book pod tytułem Nocny Rycerz autorstwa Christophera Denise’a. To uhonorowana Medalem Caldecotta opowieść o małym Sowiątku, które od zawsze chciało być prawdziwym rycerzem. Książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, ale polecamy ją bez względu na wiek.


Dla nieco starszych miłośników pięknych historii polecamy opowieści o krótkonogim i bezskrzydłym ptaszku – Skowronce Hopce, która musiała przeciwstawić się przeciwnościom losu i ratować swoich przyjaciół i ich wspólny dom. Opowieści zostały zainspirowane prawdziwą historią chłopca, który urodził się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Jego biologiczna rodzina opuściła go, jednak został adoptowany i był wychowywany przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze.


W tym roku także mamy dwie wspaniałe typowo dziewczyńskie propozycje. Pierwsza z nich to powieść graficzna Elektra o dziewczynce, która nie bała się podążać za swoimi marzeniami i mimo naprawdę wielu przeciwności pokazała wszystkim, że nie warto się poddawać, i że należy walczyć o to, co się kocha. Druga książka to, pozycja, którą powinna przeczytać każda dziewczyna – Pierwsza miesiączka. To historia dwóch przyjaciółek, które spotykają na swojej drodze „potwora”, czyli pierwszą miesiączkę. Każda z nich radzi sobie z tym wyzwaniem na swój sposób, ale wzajemnie się wspierając i mogąc liczyć na pomoc bliskich.
Książka wzbogacona została o konkretne informacje, dane, fakty i mity oraz porady dotyczące miesiączki, miesiączkowania i dojrzewania.


W sekcji non fiction przygotowaliśmy wiele propozycji edukacyjnych dla fanów ciekawostek, zdobywania wiedzy i rozwoju. Są to między innymi publikacje: o tym jak jedzą i śpią zwierzęta; o topniejącym kontynencie, czyli Antarktydzie; dla fanów samolotów i latania, czyli książka Zapytaj pilota czy Świat na spokojnie, czyli publikacja z mnóstwem porad i ćwiczeń dla małych nerwusów lub dzieci, które muszą radzić sobie z lękami. Zaś dla tych, którzy nie lubią siedzieć w domu mamy publikację Odkrywanie natury, która zawiera wiele ciekawostek oraz zabaw i zadań do wykonania na świeżym powietrzu.

Oczywiście zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami, o których możecie poczytać w katalogu wydawniczym na 2024 rok oraz śledzenia informacji na naszej stronie internetowej i w social mediach, gdzie możecie być na bieżąco z tym, co się dzieje w ToTamto.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas publikacje będą się cieszyć waszym uznaniem!