facebook logo instagram logo
powrót

Fot. © Courtesy of the Bill & Melinda Gates

Jennifer Gardy

Q&A z Jennifer Gardy. Jennifer powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Psy! Mam bardzo uroczego psa. Jestem też wolontariuszką w lokalnym schronisku, gdzie co tydzień spotykam wielu nowych futrzastych przyjaciół.

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

Moją ulubioną książką w dzieciństwie była The Value of Believing in Yourself: The Story of Louis Pasteur (Wartość wiary w siebie. Historia Loiusa Pasteura). To książka o francuskim mikrobiologu, dzięki któremu świat dowiedział się wszystkiego o ty, jak drobnoustroje mogą powodować choroby zakaźne. Naprawdę interesowałam się mikrobiologią i chorobami, co zaowocowało tym, że poszłam na studia i zrobiłam karierę naukową. Na dodatek to była naprawdę świetna opowieść o tym, jak uwierzyć w siebie o swoje wspaniałe pomysły, nawet gdy ludzie wokół ciebie myślą, że jest to niemądre.

  • Kiedy byłaś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Przez jakiś czas miałam genialny plan, w którym rano miałam pracować jako lekarz, popołudniami jako dentysta, a wieczorami jako baletnica. Gdy patrzę na to wstecz, może był to zbyt ambitny plan!

  • Czego się bałaś w dzieciństwie?

Może zabrzmi to śmiesznie, ale zawsze troche bałam się ptaków. Latają tak szybko i mają duże spiczaste dzioby. Zawsze wydawały mi się troche niebezpieczne!

 

Więcej o Jennifer Gardy

Jest kanadyjską naukowczynią i edukatorką w dziedzinie biologii molekularnej, biochemii i bioinformatyki.

W 2019 roku dołączyła do Fundacji Billa i Melindy Gatesów, gdzie jest zastępczynią dyrektora ds. nadzoru epidemiologicznego w zespole Global Health. Okazjonalnie prowadzi program CBC The Nature of Things. Jest popularyzatorką nauki.

 

Jest autorką książki: