facebook logo instagram logo
powrót

Fot. arch. pryw.

Gabriel Garcia de Oro

Q&A z Gabrielem Garcią de Oro. Gabrielu powiedz proszę…

 

  • Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

Moim ulubionym zwierzęciem jest wsza. Pewnie że jest! One podróżują po całym świecie na głowach dzieci. Ha, ha, ha… W porządku, żartowałem 😉 Moim ulubionym zwierzęciem jest niedźwiedź, niedźwiedź grizzly. Tak się teraz zastanawiam… czy niedźwiedzie grizzly mają wszy?

  • Jaka była twoja ulubiona książka w dzieciństwie?

Gdy byłem dzieckiem, moją ulubioną książką była How The Grinch Stole Christmas (Jak Grinch ukradł święta) dr. Seussa. Uwielbiałem tego zielonego gościa, jego psa Maxa I miasteczko, w którym mieszkali. Jako dorosły szukałem tej miejscowości w jednym z tych wielkich atlasów, ale nie mogłem znaleźć… ale jak tylko mi się uda, obiecuję, że zrobię zdjęcie!

  • Kiedy byłeś dzieckiem, to kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz?

Mówię ci teraz prawdę, bo jesteśmy przyjaciółmi i trochę się znamy. Jako dziecko nie chciałem być nikim specjalnym. Lubiłem się bawić, płatać figle, czytać (tak, bardzo lubiłem czytać) i pisać własne opowieści z przygodami, w których byłem głównym bohaterem – zawsze tym przystojnym 😉 W każdym razie chcę powiedzieć, że chciałem, żeby trwało to już zawsze, bo bycie dorosłym wydawało się nudne. Może dlatego wciąż piszę historie, chociaż teraz nie jestem już tak przystojny… to na pewno!

  • Czego się bałeś w dzieciństwie?

Ciemności. Bez wątpienia. To mnie przerażało i wciąż mnie przeraża bardzo, bardzo, bardzo mocno. Nie potwory, ale ciemność. Właściwie skłoniło mnie to do napisania opowiadania, które – cytuję z pamięci – mówi mniej więcej o tym, że nawet noc boi się ciemności, dlatego zostawia na niebie gwiazdy do momentu wchodu słońca.

 

Więcej o Gabrielu Garcii de Oro

Magister filozofii, który zawodowo związany jest ze światem reklamy, pracuje jako wykonawczy dyrektor kreatywny i doradca ds. strategii w agencji komunikacyjnej Ogilvy Barcelona.

Poza pracą pisze książki. Na swoim koncie ma ponad czterdzieści publikacji z zakresu literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz non fiction z obszaru rozwoju osobistego. Jest również autorem felietonów publikowanych między innymi w „El País Semanal”.

 

Jest autorem książki: