facebook logo instagram logo
powrót

Fot. arch. pryw.

Dr John Bradshaw

Dr John Bradshaw o sobie…

Nazywam się dr John Bradshaw. Jestem biologiem, jednak w przeciwieństwie do większości biologów badam zwierzęta domowe,ba w szczególności psy i koty.
W swoich książkach zdradzam wam sekrety, jak psy i koty doświadczają świata i co o nim myślą. Dzięki czemu możecie stać się najlepszymi przyjaciółmi waszych pupilów.

Jesteś antrozoologiem – ależ długa nazwa! – co to znaczy?
Antrozoolog to ktoś, kto bada, jak ludzie i zwierzęta się dogadują. Niektórzy antrozoolodzy interesują się tym, jak zwierzęta sprawiają, że ludzie są szczęśliwi lub smutni, lub jak nasi przodkowie traktowali swoje zwierzęta (często nie tak dobr ze jak my!), ale mnie najbardziej interesuje to, co nasze zwierzęta próbują powiedzieć, żebyśmy je lepiej rozumieli.

Co sprawiło, że zdecydowałeś się zostać antrozoologiem?
Jestem biologiem, a większość biologów bada dzikie zwierzęta (i rośliny). Ale myślę, że zwierzęta, które mieszkają w naszych domach, są równie interesujące, więc postanowiłem je badać.

 

Więcej o Johnie

Jest jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie zachowań psów i kotów domowych. Przez ponad dwie dekady kierował Instytutem Antrozoologii, najważniejszą w Wielkiej Brytanii grupą badającą interakcje między zwierzętami domowymi a właścicielami, a ostatnio był również szefem działu nauki o dobrostanie zwierząt na Uniwersytecie w Bristolu. Bradshow otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody za swoje badania, w tym RSPCA Award for Outstanding Contributions to Animal Welfare Science (2018). Jest autorem bestsellerów Sunday Times/New York Times Zrozumieć psa i Zrozumieć kota. Często występuje jako ekspert w wielu programach telewizyjnych i radiowych w Wielkiej Brytanii i na świecie.

 

Jest autorem książek: